TEX’yi Java aracılığıyla XLSB’ye aktarın

Herhangi bir Java J2SE, J2EE, J2ME uygulamasında şirket içi Java API’sini kullanarak TEX dosyasını XLSB’ye dönüştürün

 

Aspose.Total for Java kullanarak TEX’den XLSB’ye dönüştürme özelliğini Java uygulamalarınıza iki aşamalı bir süreçte entegre edebilirsiniz. İlk olarak, Aspose.PDF for Java kullanarak TEX’yi XLSX’e dönüştürebilirsiniz. İkinci adımda, Elektronik Tablo Programlama API’sini Aspose.Cells for Java kullanarak XLSX’i XLSB’ye dönüştürebilirsiniz.

TEX Dosyasını Java ile XLSB'ye Dönüştür

  1. Document sınıfını kullanarak TEX dosyasını açın
  2. [save]( https://reference.aspose.com/pdf/java/com.aspose.pdf/Document#save-java.lang.String-com.aspose.pdf.SaveOptions- kullanarak TEX’yi XLSX’e dönüştürün) ) yöntem
  3. Workbook sınıfını kullanarak XLSX belgesini yükleyin
  4. Belgeyi save kullanarak XLSB formatına kaydedin. SaveOptions)) yöntemi

Dönüşüm Gereksinimleri

Aspose.Total for Java’yı doğrudan Maven tabanlı bir projeden kolayca kullanabilirsiniz. ve Aspose.PDF for Java ve Aspose.Cells for Java pom.xml dosyanızda.

Dönüşüm Gereksinimleri

TEX belgeniz parola korumalıysa, parola olmadan XLSB’ye dönüştüremezsiniz. API’yi kullanarak, korumalı belgeyi önce geçerli bir şifre kullanarak açabilir ve ardından dönüştürebilirsiniz. Şifrelenmiş dosyayı açmak için Belgenin yeni bir örneğini başlatabilirsiniz. Java.lang.String-) sınıfını seçin ve dosya adını ve parolayı argüman olarak iletin.

Korumalı TEX'yi Java ile XLSB'ye Dönüştür

TEX dosyasını XLSB’ye dönüştürürken, çıktı XLSB dosya biçiminize filigran da ekleyebilirsiniz. Filigran eklemek için dönüştürülmüş XLSX dosyasını açmak için yeni bir Çalışma Kitabı oluşturun. Dizini aracılığıyla Çalışma Sayfası’nı seçin, bir Şekil oluşturun ve addTextEffect işlevini kullanın, renkleri, şeffaflığı ve daha fazlasını ayarlayın. Bundan sonra XLSX belgenizi Filigranlı XLSB olarak kaydedebilirsiniz.