Java ile WORD’yi XLSB’ye dönüştürün veya Çevrimiçi Uygulama

Microsoft® Word veya Microsoft® Excel kullanmadan WORD’yi XLSB’ye dönüştürmek için Şirket İçi Java API’si

 

Aspose.Total for Java aracılığıyla WORD’yi XLSB’ye dönüştürmek, iki adımlı basit bir işlemdir. Zengin özelliklere sahip, belge işleme ve dönüştürme API’sini Aspose.Words for Java kullanarak WORD’yi HTML’ye aktarabilirsiniz. Bundan sonra, Aspose.Cells for Java kullanarak HTML’yi XLSB’ye dönüştürebilirsiniz.

WORD'yi XLSB'ye Dönüştürmek için Java API

  1. WORD dosyasını Document sınıfını kullanarak açın
  2. [Save]( https://reference.aspose.com/words/java/com.aspose.words/Document#save(java.lang.String,com.aspose.words.SaveOptions) kullanarak WORD’yi HTML’ye dönüştürün yöntem
  3. Workbook sınıfını kullanarak HTML belgesini yükleyin
  4. Save yöntemi

Dönüşüm Gereksinimleri

Aspose.Total for Java’yı doğrudan Maven tabanlı bir projeden kolayca kullanabilirsiniz. ve Aspose.Words for Java ve Aspose.Cells for Java pom.xml dosyanızda.

Alternatif olarak, indirilenler adresinden bir ZIP dosyası alabilirsiniz.

WORD'den XLSB'e Ücretsiz Çevrimiçi Dönüştürücü

Dönüşüm Gereksinimleri

WORD’yi XLSB’ye dönüştürmeden önce, kullanılmayan bilgileri Aspose.Words for Java aracılığıyla WORD Belgesinden kaldırabilirsiniz. Bazen çıktı belgesinin boyutunu ve işlem süresini azaltmak için kullanılmayan veya yinelenen bilgileri kaldırmanız gerekebilir. CleanupOptions sınıfı, belge temizleme seçeneklerini belirlemenize olanak tanır. Belgeden yinelenen stilleri veya yalnızca kullanılmayan stilleri veya listeleri kaldırmak için Cleanup yöntemini kullanabilirsiniz. UnusedStyles ve UnusedBuiltinStyles kullanabilirsiniz /com.aspose.words/cleanupoptions#UnusedBuiltinStyles) özellikleri, “kullanılmayan” olarak işaretlenen stilleri algılamak ve kaldırmak için.

Java aracılığıyla bir WORD Belgesinden Kullanılmayan Bilgileri Kaldırma

WORD’yi XLSB’ye dönüştürdükten sonra, Aspose.Cells for Java , belgenizi akışa kaydetmenizi sağlar. Dosyaları bir Akışa kaydetmeniz gerekiyorsa, bir FileOutputStream nesnesi oluşturmalı ve ardından kaydet Workbook kaydetme yöntemini çağırarak bu Stream nesnesine dosya nesne.

Java ile WORD Dönüşüm Seçeneklerini Keşfedin

WORD s'yi JSON 'ye dönüştürün (JavaScript Nesne Gösterim Dosyası)
WORD s'yi CSV 'ye dönüştürün (Virgülle Ayrılmış Değerler)
WORD s'yi DIF 'ye dönüştürün (Veri Değişim Formatı)
WORD s'yi EXCEL 'ye dönüştürün (Elektronik Tablo Dosya Biçimleri)
WORD s'yi FODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Düz XML Elektronik Tablosu)
WORD s'yi ODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Elektronik Tablosu)
WORD s'yi SXC 'ye dönüştürün (StarOffice Hesap Tablosu)
WORD s'yi TSV 'ye dönüştürün (Sekmeyle Ayrılmış Değerler)
WORD s'yi XLAM 'ye dönüştürün (Excel Makro Etkin Eklenti)
WORD s'yi XLS 'ye dönüştürün (Microsoft Excel İkili Biçim)
WORD s'yi XLSM 'ye dönüştürün (Makro özellikli Hesap Tablosu)
WORD s'yi XLSX 'ye dönüştürün (XML Çalışma Kitabını Aç)
WORD s'yi XLT 'ye dönüştürün (Excel 97 - 2003 Şablonu)
WORD s'yi XLTM 'ye dönüştürün (Makro Etkin Excel Şablonu)

WORD Dosya Biçimi nedir

Yaygın olarak kullanılan bir kelime işlemci yazılımı olan Microsoft Word, belgeleri kaydetmek ve paylaşmak için bir dizi dosya biçimi sunar. Varsayılan biçim, Word’ün önceki sürümlerinde yaygın olan DOC’dir. Ancak, daha yeni ve daha verimli biçim olan DOCX, daha küçük dosya boyutu ve gelişmiş veri kurtarma yetenekleri nedeniyle varsayılan tercih haline geldi. PDF, biçimlendirmeyi ve düzeni korurken herhangi bir aygıtta kolayca görüntülenebilir kalan başka bir yaygın olarak kullanılan biçimdir.

Farklı yazılım uygulamalarıyla uyumluluk için RTF biçimi, kolayca değiştirilebilen bir düz metin biçimi olarak işlev görür. Öte yandan HTML, özellikle web sayfaları oluşturmak için kullanılır. Açık kaynaklı bir biçim olan ODT, çeşitli yazılım uygulamalarıyla uyumluluğu sağlarken, TXT yalnızca metnin kendisini içeren basit bir düz metin biçimidir.

Uygun biçimin seçilmesi, amaçlanan uygulama, uyumluluk gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. diğer yazılımlarla ve belgenin boyutu ve karmaşıklığı. Kullanıcılar, mevcut biçimleri tanıyarak iş akışlarını optimize edebilir ve kendi belgeleri için en uygun biçime ilişkin bilinçli kararlar verebilir.

XLSB Dosya Biçimi nedir

XLSB dosya formatı, elektronik tablo verilerini depolamak için Microsoft Excel tarafından kullanılan bir ikili dosya formatıdır. Excel İkili Çalışma Kitabı anlamına gelir ve daha yaygın olarak kullanılan XLSX biçimine göre çeşitli avantajlar sunar. XLSB dosyaları, verileri ikili biçimde depolamak üzere tasarlanmıştır, yani XLSX dosyalarından daha kompakttırlar ve daha hızlı yüklenirler.

XLSB biçiminin en önemli avantajlarından biri, büyük miktarda veriyi işlemedeki etkinliğidir. Dosya ikili biçimde depolandığından, XML tabanlı XLSX biçimine kıyasla daha az disk alanı gerektirir. Bu, XLSB dosyalarını özellikle karmaşık hesaplamalar, kapsamlı formüller veya çok sayıda çalışma sayfası içeren çalışma kitapları için uygun hale getirir.

Daha küçük dosya boyutuna ek olarak, XLSB dosyaları veri açma, kaydetme ve hesaplama söz konusu olduğunda gelişmiş performans sunar. İkili biçim, daha hızlı veri erişimi ve manipülasyonuna olanak tanıyarak Excel içinde daha hızlı işlemlerle sonuçlanır.

Üstelik, XLSB dosyaları gelişmiş güvenlik özellikleri sağlar. Hem çalışma kitabı hem de bireysel sayfa düzeylerinde parola korumasını destekleyerek, kullanıcıların verilerini yetkisiz erişime veya değişikliklere karşı korumasına olanak tanır.

XLSB dosyalarının yalnızca Microsoft Excel’de açılıp düzenlenebileceğini belirtmekte fayda var diğer elektronik tablo yazılımlarıyla uyumlu değil. Ancak, Excel geriye dönük uyumluluk sağlar