XLSX’yi DOC’a Dışa Aktarmak için Java API veya çevrimiçi

Microsoft Excel®

 

XLSX’yi DOC’ye işlemek iki adımlı bir işlemdir. Verilen XLSX belgesini PDF’ye dönüştürmek için önce Aspose.Cells for Java API’sini ve ardından Aspose.Pdf for Java kullanacaksınız. ://products.aspose.com/pdf/java) API ile PDF belgenizi kolayca DOC’a dönüştürebilirsiniz. Her iki API de Aspose.Total for Java dosya formatı otomasyon kitaplıklarının koleksiyonuna dahildir.

Java API ile XLSX'yi DOC'ye Dönüştürme

 1. Workbook sınıfını kullanarak XLSX dosyasını açın
 2. XLSX’yi PDF’ye dönüştürün ve SaveFormat’ı AUTO olarak ayarlayın
 3. Dönüştürülen PDF dosyasını Document sınıfını kullanarak yükleyin
 4. Belgeyi save kullanarak DOC biçiminde kaydedin-) yöntemi ve Doc’u SaveFormat olarak ayarlayın

Dönüşüm Gereksinimleri

Aspose.Total for Java’yı doğrudan Maven tabanlı bir projeden kullanmanız gerekir. ve pom.xml’inize kitaplıkları dahil edin.

Alternatif olarak, indirilenler adresinden bir ZIP dosyası alabilirsiniz.

// load the XLSX file using Workbook class
Workbook book = new Workbook("input.xlsx");
// save XLSX as PDF
book.save("pdfOutput.pdf", com.aspose.cells.SaveFormat.AUTO);
// load the PDF file using Document class
Document document = new Document("pdfOutput.pdf");
// save document in DOC format
document.save("output.doc", com.aspose.pdf.SaveFormat.Doc); 

Sıkça Sorulan Sorular

 • XLSX'yi Çevrimiçi DOC'e nasıl dönüştürebilirim?
  XLSX dönüştürme için Çevrimiçi Uygulama yukarıda entegre edilmiştir. Dönüştürme işlemi, XLSX dosyanızı beyaz alana sürükleyip bırakarak veya dosyayı içe aktarmak için alanın içine tıklayarak eklemeyi içerir. Dosya eklendikten sonra, dönüştürme işlemini başlatmak için Dönüştür düğmesini tıklamanız yeterlidir. Tamamlandığında, yeni dönüştürülen DOC dosyanızı tek bir tıklamayla indirebilirsiniz.
 • XLSX'yi dönüştürmek ne kadar sürer?
  Bu çevrimiçi dönüştürücünün hızı büyük ölçüde dönüştürülmekte olan XLSX dosyasının boyutuna göre belirlenir. Daha küçük XLSX dosyaları sadece birkaç saniye içinde DOC'e dönüştürülebilir. Ek olarak, dönüştürme kodunu bir Java uygulamasına dahil ettiyseniz, uygulamanın verimliliği de dönüştürme sürecini etkileyecektir.
 • Ücretsiz Aspose.Total dönüştürücü kullanarak XLSX'yi DOC'e dönüştürmek güvenli midir?
  Elbette! Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra, DOC dosyası için bir indirme bağlantısı hemen kullanıma sunulacaktır. Yüklenen dosyalar 24 saat sonra otomatik olarak silinir ve indirme bağlantıları bu süreden sonra aktif olmaz. Dosyalarınızın güvende olduğundan ve XLSX dahil dosya dönüştürmenin tamamen güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Ücretsiz uygulama, öncelikle test amacıyla entegre edilmiştir ve kodu projenize entegre etmeden önce sonuçları doğrulamanıza olanak tanır.
 • XLSX'yi dönüştürmek için hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?
  Çevrimiçi dönüştürme için Google Chrome, Firefox, Opera veya Safari gibi herhangi bir modern web tarayıcısını kullanabilirsiniz. Ancak, bir masaüstü uygulaması geliştiriyorsanız Aspose.Total XLSX Conversion API, bu tür ortamlarda sorunsuz çalışacak şekilde tasarlandığından mükemmel bir seçimdir.

Java ile XLSX Dönüşüm Seçeneklerini Keşfedin

XLSX Dosya Biçimi nedir

Bir XLSX dosyası, bir Microsoft Excel Açık XML Çalışma Kitabı dosyasıdır. XLSX dosyaları elektronik tablo verilerini depolamak için kullanılır. XLS dosyalarına benzerler ancak Microsoft tarafından geliştirilen XML tabanlı dosya biçimini kullanırlar. XLSX dosyaları Microsoft Excel uygulaması tarafından oluşturulur. Microsoft Excel, Apple Numbers ve diğer elektronik tablo uygulamaları tarafından açılıp düzenlenebilirler. XLSX dosyaları, verileri satırlar ve sütunlar halinde düzenlenmiş hücreler içeren çalışma sayfalarında depolar. Her hücre metin, sayı veya formül içerebilir. XLSX dosyaları ayrıca grafikler, özet tablolar ve koşullu biçimlendirme gibi özellikleri destekler.

Daha Fazla Oku

DOC Dosya Biçimi nedir

Microsoft Word İkili Dosya Biçimi (DOC), Microsoft Office Word tarafından kullanılan tescilli bir belge dosyası biçimidir. Belirli bir bilgisayar mimarisinden veya işletim sisteminden bağımsız bir yapıda bir belgeyi temsil eden ikili dosya biçimidir. DOC biçimi, verileri ikili biçimde depolayan bir kapsayıcı dosyasıdır. Bir DOC dosyası, biçimlendirilmiş metin, resimler, çizelgeler ve diğer veriler dahil olmak üzere çeşitli veri türleri içerebilir. Bir DOC dosyasının ikili biçiminin insanlar tarafından okunabilir olması amaçlanmamıştır. Ancak, Microsoft Word ve LibreOffice dahil olmak üzere DOC dosyalarını okuyabilen ve yazabilen çok sayıda program vardır. DOC formatı ilk olarak 1987 de Windows 2.0 için Word de tanıtıldı. O zamandan beri birkaç kez revize edildi, en son sürüm Office 2007 de kullanıma sunulan Office Açık XML formatıydı. DOC formatının en önemli faydalarından biri uyumluluğudur. dünyanın en yaygın kullanılan kelime işlem uygulamalarından biri olan Microsoft Word ile. Bu, kullanıcıların Microsoft Word de belgeler oluşturmasına ve düzenlemesine ve ardından bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşmasına olanak tanır. Ek olarak, diğer birçok kelime işlemci uygulaması da DOC formatını okuyabilir ve yazabilir, bu da onu belge paylaşımı için çok yönlü bir format haline getirir.

Daha Fazla Oku