XSLFO’yi Java aracılığıyla TXT’ye aktarın

Herhangi bir Java J2SE, J2EE, J2ME uygulamasında şirket içi Java API’sini kullanarak XSLFO dosyasını TXT’ye dönüştürün

 

Aspose.Total for Java kullanarak XSLFO’den TXT’ye dönüştürme özelliğini Java uygulamalarınıza iki aşamalı bir süreçte entegre edebilirsiniz. İlk olarak, Aspose.PDF for Java kullanarak XSLFO’yi XLSX’e dönüştürebilirsiniz. İkinci adımda, Elektronik Tablo Programlama API’sini Aspose.Cells for Java kullanarak XLSX’i TXT’ye dönüştürebilirsiniz.

XSLFO Dosyasını Java ile TXT'ye Dönüştür

  1. Document sınıfını kullanarak XSLFO dosyasını açın
  2. [save]( https://reference.aspose.com/pdf/java/com.aspose.pdf/Document#save-java.lang.String-com.aspose.pdf.SaveOptions- kullanarak XSLFO’yi XLSX’e dönüştürün) ) yöntem
  3. Workbook sınıfını kullanarak XLSX belgesini yükleyin
  4. Belgeyi save kullanarak TXT formatına kaydedin. SaveOptions)) yöntemi

Dönüşüm Gereksinimleri

Aspose.Total for Java’yı doğrudan Maven tabanlı bir projeden kolayca kullanabilirsiniz. ve Aspose.PDF for Java ve Aspose.Cells for Java pom.xml dosyanızda.

Dönüşüm Gereksinimleri

XSLFO belgeniz parola korumalıysa, parola olmadan TXT’ye dönüştüremezsiniz. API’yi kullanarak, korumalı belgeyi önce geçerli bir şifre kullanarak açabilir ve ardından dönüştürebilirsiniz. Şifrelenmiş dosyayı açmak için Belgenin yeni bir örneğini başlatabilirsiniz. Java.lang.String-) sınıfını seçin ve dosya adını ve parolayı argüman olarak iletin.

Korumalı XSLFO'yi Java ile TXT'ye Dönüştür

XSLFO dosyasını TXT’ye dönüştürürken, çıktı TXT dosya biçiminize filigran da ekleyebilirsiniz. Filigran eklemek için dönüştürülmüş XLSX dosyasını açmak için yeni bir Çalışma Kitabı oluşturun. Dizini aracılığıyla Çalışma Sayfası’nı seçin, bir Şekil oluşturun ve addTextEffect işlevini kullanın, renkleri, şeffaflığı ve daha fazlasını ayarlayın. Bundan sonra XLSX belgenizi Filigranlı TXT olarak kaydedebilirsiniz.