MHTML’yi EXCEL’ye Dönüştürmek için C# API’si

Microsoft® Excel veya Adobe® Acrobat Reader kullanmadan MHTML Dosyasını C# aracılığıyla EXCEL’ye aktarın

 

Aspose.Total for .NET kullanarak MHTML dosyasını herhangi bir .NET, C#, ASP.NET ve VB.NET uygulamasında kolayca EXCEL’ye dönüştürebilirsiniz. İlk olarak, Aspose.PDF for .NET kullanarak MHTML’yi XLSX’e aktarabilirsiniz. Bundan sonra, Aspose.Cells for .NET Elektronik Tablo Programlama API’sini kullanarak XLSX’i EXCEL’ye dönüştürebilirsiniz.

MHTML'yi EXCEL'ye Dönüştürmek için .NET API

  1. Document sınıfını kullanarak MHTML dosyasını açın
  2. Save yöntemini kullanarak MHTML’yi XLSX’e dönüştürün
  3. Workbook sınıfını kullanarak XLSX belgesini yükleyin
  4. Save yöntemini kullanarak belgeyi EXCEL formatına kaydedin ve ‘Excel’yi SaveFormat olarak ayarlayın

Dönüşüm Gereksinimleri

Komut satırından nuget install Aspose.Total veya Visual Studio’nun Paket Yönetici Konsolu üzerinden ```Install-Package Aspose.Total`` ile kurun.

Alternatif olarak, çevrimdışı MSI yükleyicisini veya DLL’leri indirilenler adresinden bir ZIP dosyasında alın.

Korumalı MHTML'yi C# ile EXCEL'ye Dönüştür

MHTML belgeniz parola korumalıysa, parola olmadan EXCEL’ye dönüştüremezsiniz. API’yi kullanarak, korumalı belgeyi önce geçerli bir şifre kullanarak açabilir ve ardından dönüştürebilirsiniz. Şifrelenmiş dosyayı açmak için Document sınıfının yeni bir örneğini başlatabilir ve dosya adını ve parolayı argüman olarak iletebilirsiniz.

MHTML Dosyasını C# ile Filigran ile EXCEL'ye Dönüştürün

MHTML dosyasını EXCEL’ye dönüştürürken, çıktı EXCEL dosya biçiminize filigran da ekleyebilirsiniz. Filigran eklemek için yeni bir Çalışma Kitabı nesnesi oluşturabilir ve dönüştürülmüş XLSX belgesini açabilir, dizini aracılığıyla Çalışma Sayfası’nı seçebilir, bir Şekil oluşturabilir ve AddTextEffect işlevini kullanabilirsiniz. Bundan sonra XLSX belgenizi Filigranlı EXCEL olarak kaydedebilirsiniz.