MOBI’yi XLSB’ye Dönüştürmek için C# API veya Çevrimiçi Uygulama

Microsoft® Word veya Microsoft® Excel kullanmadan MOBI’yi C# aracılığıyla XLSB’ye aktarın

 

Aspose.Total for .NET kullanarak MOBI’den XLSB’ye dönüştürme özelliğini herhangi bir .NET, C#, ASP.NET ve VB.NET uygulamasına dahil edebilirsiniz. iki basit adım. İlk olarak, Aspose.Words for .NET kullanarak MOBI’yi HTML’ye aktarabilirsiniz. Bundan sonra, Aspose.Cells for .NET Elektronik Tablo Programlama API’sini kullanarak HTML’yi XLSB’ye dönüştürebilirsiniz.

MOBI'yi XLSB'ye Dönüştürmek için .NET API

 1. MOBI dosyasını Document sınıfını kullanarak açın
 2. Save yöntemini kullanarak MOBI’u HTML’ye dönüştürün
 3. Workbook sınıfını kullanarak HTML belgesini yükleyin
 4. Save yöntemini kullanarak belgeyi XLSB formatına kaydedin ve ‘XLSB’yi SaveFormat olarak ayarlayın

Dönüşüm Gereksinimleri

Komut satırından nuget install Aspose.Total veya Visual Studio’nun Paket Yönetici Konsolu üzerinden ```Install-Package Aspose.Total`` ile kurun.

Alternatif olarak, çevrimdışı MSI yükleyicisini veya DLL’leri indirilenler adresinden bir ZIP dosyasında alın.

MOBI'den XLSB'e Ücretsiz Çevrimiçi Dönüştürücü

MOBI Belgesini Akıştan C# ile Yükle

Aspose.Words for .NET ayrıca akış yoluyla MOBI belgesini yüklemenizi sağlar. Bir akıştan bir belge açmak için belgeyi içeren bir akış nesnesini Document yapıcısına iletmeniz yeterlidir. Aşağıdaki kod örneği, bir akıştan bir belgenin nasıl açılacağını gösterir:

C# ile XLSB Dosyasına Özel Özellikler Ekleme

MOBI’yi XLSB’ye dönüştürürken, Aspose.Cells for .NET , XLSB belgelerinize özel özellikler eklemenizi sağlar. Özel bir özellik eklemek için [CustomDocumentPropertyCollection]( için Add yöntemini kullanabilirsiniz. https://reference.aspose.com/cells/net/aspose.cells.properties/custommobiumentpropertycollection ) sınıfı. Add yöntemi, özelliği Excel dosyasına ekler ve yeni belge özelliği için Aspose.Cells.Properties.DocumentProperty olarak bir başvuru döndürür. /mobiumentproperty) nesnesi.

Sıkça Sorulan Sorular

 • MOBI'yi Çevrimiçi XLSB'e nasıl dönüştürebilirim?
  MOBI dönüştürme için Çevrimiçi Uygulama yukarıda entegre edilmiştir. Öncelikle, sürükle & ile dönüştürme için MOBI dosyası eklemeniz gerekir. belgeyi içe aktarmak için beyaz alanın içine bırakın veya tıklayın. Ardından Dönüştür düğmesini tıklayın. MOBI'den XLSB'e dönüştürme işlemi tamamlandığında, dönüştürülen dosyanızı indirebilirsiniz. Böylece çıktı XLSB dosyalarını tek bir tıklamayla alacaksınız.
 • MOBI'yi dönüştürmek ne kadar sürer?
  Bu çevrimiçi dönüştürücü hızlı çalışır ancak esas olarak MOBI dosyasının boyutuna bağlıdır. Küçük boyutlu MOBI dosyasını birkaç saniye içinde XLSB'e dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, dönüştürme kodunu .NET uygulamasına entegre ettiyseniz, uygulamanızı dönüştürme işlemi için nasıl optimize ettiğinize bağlıdır.
 • Ücretsiz Aspose.Total dönüştürücü kullanarak MOBI'yi XLSB'e dönüştürmek güvenli midir?
  Elbette! XLSB dosyalarının indirme bağlantısı, dönüştürmeden hemen sonra kullanılabilir olacaktır. Yüklenen dosyaları 24 saat sonra siliyoruz ve indirme bağlantıları bu süre sonunda çalışmayı durduracak. Kimsenin dosyalarınıza erişimi yok. Dosya dönüştürme (MOBI dahil) kesinlikle güvenlidir. Temel olarak ücretsiz uygulama, kodu entegre etmeden önce sonucu kontrol edebilmeniz için test amacıyla entegre edilmiştir.
 • MOBI'yi dönüştürmek için hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?
  Bu çevrimiçi dönüşüm için herhangi bir modern tarayıcıyı kullanabilirsiniz, örneğin Google Chrome, Firefox, Opera, Safari. Ancak bir Masaüstü uygulaması geliştiriyorsanız. Aspose.Total MOBI Conversion API sorunsuz çalışacaktır.

.NET ile MOBI Dönüşüm Seçeneklerini Keşfedin

MOBI s'yi CSV 'ye dönüştürün (Virgülle Ayrılmış Değerler)
MOBI s'yi DIF 'ye dönüştürün (Veri Değişim Formatı)
MOBI s'yi EXCEL 'ye dönüştürün (Elektronik Tablo Dosya Biçimleri)
MOBI s'yi FODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Düz XML Elektronik Tablosu)
MOBI s'yi ODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Elektronik Tablosu)
MOBI s'yi SXC 'ye dönüştürün (StarOffice Hesap Tablosu)
MOBI s'yi TSV 'ye dönüştürün (Sekmeyle Ayrılmış Değerler)
MOBI s'yi XLAM 'ye dönüştürün (Excel Makro Etkin Eklenti)
MOBI s'yi XLS 'ye dönüştürün (Microsoft Excel İkili Biçim)
MOBI s'yi XLSM 'ye dönüştürün (Makro özellikli Hesap Tablosu)
MOBI s'yi XLSX 'ye dönüştürün (XML Çalışma Kitabını Aç)
MOBI s'yi XLT 'ye dönüştürün (Excel 97 - 2003 Şablonu)
MOBI s'yi XLTM 'ye dönüştürün (Makro Etkin Excel Şablonu)

MOBI Dosya Biçimi nedir

MOBI formatı, e-Kitaplar için bir dosya formatıdır. Open eBook standardına dayalıdır ve Amazon Kindle da dahil olmak üzere birçok e-Kitap okuyucusu tarafından kullanılır. MOBI formatı, ePub formatı gibi diğer e-Kitap formatlarına kolay dönüşüm için tasarlanmıştır. MOBI formatı, aşağıdakiler dahil çok çeşitli özellikleri destekler:- DRM koruması- Ses ve video- İçindekiler- Dizinler- Dipnotlar- Bağlantılar- Gömülü resimler MOBI formatı açık bir standarttır, yani herhangi bir şirkete ait değildir. . Bu, herkesin MOBI dosyalarını okuyabilen veya yazabilen yazılımlar oluşturmasını kolaylaştırır.

Daha Fazla Oku

XLSB Dosya Biçimi nedir

XLSB dosya formatı, elektronik tablo verilerini depolamak için Microsoft Excel tarafından kullanılan bir ikili dosya formatıdır. Excel İkili Çalışma Kitabı anlamına gelir ve daha yaygın olarak kullanılan XLSX biçimine göre çeşitli avantajlar sunar. XLSB dosyaları, verileri ikili biçimde depolamak üzere tasarlanmıştır, yani XLSX dosyalarından daha kompakttırlar ve daha hızlı yüklenirler.

XLSB biçiminin en önemli avantajlarından biri, büyük miktarda veriyi işlemedeki etkinliğidir. Dosya ikili biçimde depolandığından, XML tabanlı XLSX biçimine kıyasla daha az disk alanı gerektirir. Bu, XLSB dosyalarını özellikle karmaşık hesaplamalar, kapsamlı formüller veya çok sayıda çalışma sayfası içeren çalışma kitapları için uygun hale getirir.

Daha küçük dosya boyutuna ek olarak, XLSB dosyaları veri açma, kaydetme ve hesaplama söz konusu olduğunda gelişmiş performans sunar. İkili biçim, daha hızlı veri erişimi ve manipülasyonuna olanak tanıyarak Excel içinde daha hızlı işlemlerle sonuçlanır.

Üstelik, XLSB dosyaları gelişmiş güvenlik özellikleri sağlar. Hem çalışma kitabı hem de bireysel sayfa düzeylerinde parola korumasını destekleyerek, kullanıcıların verilerini yetkisiz erişime veya değişikliklere karşı korumasına olanak tanır.

XLSB dosyalarının yalnızca Microsoft Excel’de açılıp düzenlenebileceğini belirtmekte fayda var diğer elektronik tablo yazılımlarıyla uyumlu değil. Ancak, Excel geriye dönük uyumluluk sağlar

Daha Fazla Oku