OFT’i .NET aracılığıyla PNG’ye aktarın

Windows, macOS ve Linux’ta Word veya Outlook kullanmadan OFT’i PNG’ye Oluşturmak için .NET API

 

Uygulamalarınızın içine OFT to PNG dönüştürme özelliklerini eklemek isteyen bir .NET geliştiricisiyseniz, Aspose.Total for .NET dosya biçimi işleme API’leri doğru yoldur. ileri. Aspose.Cells for .NET kullanarak OFT dosya biçimini HTML’ye dönüştürebilirsiniz. Bundan sonra, Aspose.Words for .NET kullanarak HTML’yi PNG’ye dönüştürebilirsiniz.

OFT'i PNG'ye Dönüştürmek için C# API

  1. MailMessage sınıfını kullanarak OFT dosyasını açın
  2. Save yöntemini kullanarak OFT’i HTML’ye dönüştürün
  3. HTML’yi Document sınıfını kullanarak yükleyin
  4. Save yöntemini kullanarak belgeyi PNG formatına kaydedin ve Png’yi SaveFormat olarak ayarlayın

Dönüşüm Gereksinimleri

Komut satırından nuget install Aspose.Total veya Visual Studio’nun Paket Yönetici Konsolu üzerinden ```Install-Package Aspose.Total`` ile kurun.

Alternatif olarak, çevrimdışı MSI yükleyicisini veya DLL’leri indirilenler adresinden bir ZIP dosyasında alın.


MailMessage message = MailMessage.Load("sourceFile.oft");
 
message.Save("HtmlOutput.html", SaveOptions.DefaultHtml);

Document document = new Document("HtmlOutput.html");

document.Save("output.png", SaveFormat.Png); 

E-POSTA Dosyasını .NET ile Ayrıştırma

OFT’i PNG’ye dönüştürmeden önce, doğru e-postayı dönüştürdüğünüzden emin olmak istiyorsanız, OFT belgesini yükleyebilir, ayrıştırabilir ve istediğiniz özelliğe bir göz atabilirsiniz. Aspose.Cells for .NET MapiMessage sınıfını kullanarak /net/) API, gönderici ve alıcı bilgilerini alabilirsiniz. Örneğin, GönderenAdı özelliğini kullanarak dönüşüm için belirli bir gönderen e-postasını kontrol edebilirsiniz.

// instantiate MapiMessage to load an OFT file from disk
var outlookMessageFile = MapiMessage.FromFile("message.oft");
 
if(outlookMessageFile.SenderName == "John"){
    
}

.NET ile PNG Belge Düzenlemesini Kısıtlayın

Belgeyi OFT’den PNG’ye kaydederken çıktı belgenizi korumanız gerekebilir. Bazen bir belgeyi düzenleme yeteneğini sınırlamanız ve onunla yalnızca belirli işlemlere izin vermeniz gerekebilir. Bu, diğer kişilerin belgenizdeki hassas ve gizli bilgileri düzenlemesini önlemek için yararlı olabilir. Aspose.Words for .NET API, ProtectionType numaralandırma parametresi. Aşağıdaki kod satırlarını kullanarak belgenizi salt okunur olarak ayarlayabilirsiniz.


Document document = new Document("HtmlOutput.html");

document.Protect(ProtectionType.ReadOnly, "password");

document.Save("output.png", SaveFormat.Png);  

.NET ile OFT Dönüşüm Seçeneklerini Keşfedin

OFT s'yi BMP 'ye dönüştürün (Bit Eşlem Görüntü Dosyası)
OFT s'yi DOC 'ye dönüştürün (Microsoft Word İkili Biçimi)
OFT s'yi DOCM 'ye dönüştürün (Microsoft Word 2007 Marco Dosyası)
OFT s'yi DOCX 'ye dönüştürün (Office 2007+ Word Belgesi)
OFT s'yi DOT 'ye dönüştürün (Microsoft Word Şablon Dosyaları)
OFT s'yi DOTM 'ye dönüştürün (Microsoft Word 2007+ Şablon Dosyası)
OFT s'yi DOTX 'ye dönüştürün (Microsoft Word Şablon Dosyası)
OFT s'yi EMF 'ye dönüştürün (Gelişmiş Meta Dosya Biçimi)
OFT s'yi EPUB 'ye dönüştürün (eKitap Dosyasını Aç)
OFT s'yi FLATOPC 'ye dönüştürün (Microsoft Word 2003 Kelime İşleme ML)
OFT s'yi GIF 'ye dönüştürün (Grafik Değişim Formatı)
OFT s'yi IMAGE 'ye dönüştürün (Görüntü Dosyaları)
OFT s'yi JPEG 'ye dönüştürün (Ortak Fotoğraf Uzman Grubu)
OFT s'yi ODT 'ye dönüştürün (OpenDocument Metin Dosyası Biçimi)
OFT s'yi OTT 'ye dönüştürün (OpenDocument Şablonu)
OFT s'yi PCL 'ye dönüştürün (Yazıcı Komut Dili)
OFT s'yi PDF 'ye dönüştürün (Taşınabilir Döküman Formatı)
OFT s'yi PS 'ye dönüştürün (PostScript Dosyası)
OFT s'yi RTF 'ye dönüştürün (Zengin metin formatı)
OFT s'yi SVG 'ye dönüştürün (Skaler Vektör Grafikleri)
OFT s'yi TIFF 'ye dönüştürün (Etiketli Görüntü Dosyası Formatı)
OFT s'yi WORD 'ye dönüştürün (Kelime İşleme Dosya Biçimleri)
OFT s'yi WORDML 'ye dönüştürün (Microsoft Word 2003 Kelime İşleme ML)
OFT s'yi XPS 'ye dönüştürün (XML Kağıt Özellikleri)

OFT Dosya Biçimi nedir

OFT dosya formatı, Microsoft Outlook ile ilişkilidir ve e-posta mesajı şablonları oluşturmak için kullanılır. OFT, Outlook Form Şablonu anlamına gelir. Bu, kullanıcıların belirli düzenlere, biçimlendirmeye ve içeriğe sahip önceden biçimlendirilmiş e-posta şablonları tasarlamasına ve kaydetmesine olanak tanıyan bir dosya biçimidir.

OFT dosyaları genellikle, kullanıcılar tekrar eden görevler için tutarlı ve standartlaştırılmış e-posta iletileri oluşturmak istediğinde kullanılır. veya ortak iletişim. Alıcı adları veya konu satırları gibi değişkenler için yer tutucular içerebilirler, bu da şablonu bireysel alıcılar için kişiselleştirmeyi kolaylaştırır.

Microsoft Outlook’ta bir OFT dosyası açıldığında, şablon tasarımı. Kullanıcılar daha sonra içeriği özelleştirebilir, alıcı ekleyebilir veya kaldırabilir ve e-postayı göndermeden önce gerekli değişiklikleri yapabilir.

OFT dosyaları, haber bültenleri, duyurular gibi sık sık benzer türde e-postalar gönderen işletmeler veya bireyler için özellikle yararlıdır. veya sık sorulan sorulara verilen yanıtlar. Kullanıcılar, OFT şablonlarını kullanarak zamandan tasarruf edebilir ve e-posta iletişimlerinde tutarlılık sağlayabilir.

OFT dosyalarının yalnızca Microsoft Outlook ile açılıp kullanılabileceğini unutmamak önemlidir. Diğer e-posta istemcileri veya uygulamaları bu dosya biçimini desteklemeyebilir. Ek olarak, OFT şablonlarını başkalarıyla paylaşırken, şablonu doğru bir şekilde kullanmak için Microsoft Outlook kullandıklarından emin olmak önemlidir.

PNG Dosya Biçimi nedir

PNG (Taşınabilir Ağ Grafikleri), eski GIF (Grafik Değişim Biçimi) biçiminin yerine geçecek şekilde tasarlanmış, yaygın olarak kullanılan bir raster grafik dosyası biçimidir. Sınırlı bir renk paletine sahip olan ve yalnızca dizine alınmış renkleri destekleyen GIF’in aksine PNG, zengin renk derinliğine sahip gerçek renkli ve gri tonlamalı görüntüleri destekler.

PNG biçimi kayıpsız sıkıştırma kullanır; görüntü kalitesinden ödün vermek. Bu, onu fotoğraflar, çizimler ve logolar gibi yüksek detay ve netlik gerektiren grafikleri depolamak için uygun hale getirir. PNG dosyaları, şeffaflık gerektiren resimler için web’de sıklıkla kullanılır, çünkü PNG, alfa kanalı şeffaflığını destekleyerek resimlerin farklı arka planlarda sorunsuz bir şekilde harmanlanmasına olanak tanır.

PNG’nin avantajlarından biri, hem geçmeli hem de taramalı taramalı olmayan görüntüler. Taramalı PNG’ler kademeli olarak yüklenir ve daha yüksek çözünürlüklü ayrıntıları aşamalı olarak oluşturmadan önce görüntünün düşük çözünürlüklü bir sürümünü görüntüler. Bu özellik, resim yüklenirken önizleme göstererek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağladığından, özellikle büyük resimler veya yavaş internet bağlantıları için kullanışlıdır.

PNG dosyaları, Adobe gibi çeşitli grafik yazılımlarıyla oluşturulabilir ve düzenlenebilir. Photoshop, GIMP ve Paint.NET. Farklı işletim sistemlerinde modern web tarayıcıları, resim görüntüleyiciler ve düzenleme araçları tarafından geniş çapta desteklenirler.