WORD’yi XLSM’ye Dönüştürmek için C# API veya Çevrimiçi Uygulama

Microsoft® Word veya Microsoft® Excel kullanmadan WORD’yi C# aracılığıyla XLSM’ye aktarın

 

Aspose.Total for .NET kullanarak WORD’den XLSM’ye dönüştürme özelliğini herhangi bir .NET, C#, ASP.NET ve VB.NET uygulamasına dahil edebilirsiniz. iki basit adım. İlk olarak, Aspose.Words for .NET kullanarak WORD’yi HTML’ye aktarabilirsiniz. Bundan sonra, Aspose.Cells for .NET Elektronik Tablo Programlama API’sini kullanarak HTML’yi XLSM’ye dönüştürebilirsiniz.

WORD'yi XLSM'ye Dönüştürmek için .NET API

  1. WORD dosyasını Document sınıfını kullanarak açın
  2. Save yöntemini kullanarak WORD’u HTML’ye dönüştürün
  3. Workbook sınıfını kullanarak HTML belgesini yükleyin
  4. Save yöntemini kullanarak belgeyi XLSM formatına kaydedin ve ‘XLSM’yi SaveFormat olarak ayarlayın

Dönüşüm Gereksinimleri

Komut satırından nuget install Aspose.Total veya Visual Studio’nun Paket Yönetici Konsolu üzerinden ```Install-Package Aspose.Total`` ile kurun.

Alternatif olarak, çevrimdışı MSI yükleyicisini veya DLL’leri indirilenler adresinden bir ZIP dosyasında alın.

WORD'den XLSM'e Ücretsiz Çevrimiçi Dönüştürücü

WORD Belgesini Akıştan C# ile Yükle

Aspose.Words for .NET ayrıca akış yoluyla WORD belgesini yüklemenizi sağlar. Bir akıştan bir belge açmak için belgeyi içeren bir akış nesnesini Document yapıcısına iletmeniz yeterlidir. Aşağıdaki kod örneği, bir akıştan bir belgenin nasıl açılacağını gösterir:

C# ile XLSM Dosyasına Özel Özellikler Ekleme

WORD’yi XLSM’ye dönüştürürken, Aspose.Cells for .NET , XLSM belgelerinize özel özellikler eklemenizi sağlar. Özel bir özellik eklemek için [CustomDocumentPropertyCollection]( için Add yöntemini kullanabilirsiniz. https://reference.aspose.com/cells/net/aspose.cells.properties/customdocumentpropertycollection ) sınıfı. Add yöntemi, özelliği Excel dosyasına ekler ve yeni belge özelliği için Aspose.Cells.Properties.DocumentProperty olarak bir başvuru döndürür.nesnesi.

.NET ile WORD Dönüşüm Seçeneklerini Keşfedin

WORD s'yi JSON 'ye dönüştürün (JavaScript Object Notation File)
WORD s'yi CSV 'ye dönüştürün (Comma Seperated Values)
WORD s'yi DIF 'ye dönüştürün (Data Interchange Format)
WORD s'yi FODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Flat XML Spreadsheet)
WORD s'yi ODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Spreadsheet)
WORD s'yi SXC 'ye dönüştürün (StarOffice Calc Spreadsheet)
WORD s'yi TSV 'ye dönüştürün (Tab Seperated Values)
WORD s'yi XLAM 'ye dönüştürün (Excel Macro-Enabled Add-In)
WORD s'yi XLS 'ye dönüştürün (Microsoft Excel Spreadsheet (Legacy))
WORD s'yi XLSB 'ye dönüştürün (Excel Binary Workbook)
WORD s'yi XLSM 'ye dönüştürün (Macro-enabled Spreadsheet)
WORD s'yi XLT 'ye dönüştürün (Excel 97 - 2003 Template)
WORD s'yi XLTM 'ye dönüştürün (Excel Macro-Enabled Template)

WORD Dosya Biçimi nedir

En popüler kelime işlem yazılımı olan Microsoft Word ile ilişkili birkaç dosya formatı vardır. En yaygın dosya formatları arasında DOC (Word Belgesi), DOCX (Word Açık XML Belgesi), RTF (Zengin Metin Biçimi), TXT (Düz Metin), PDF (Taşınabilir Belge Biçimi), ODT (OpenDocument Metni) ve HTML (Köprü Metni İşaretleme) bulunur. Dil). Belge şablonları için kullanılan DOT, DOTM ve DOTX ve web sayfalarını kaydetmek için kullanılan MHT ve MHTML gibi daha az yaygın biçimler vardır.

Daha Fazla Oku

XLSM Dosya Biçimi nedir

Makro Etkin Elektronik Tablo XLSM formatı, makro kodunu bir elektronik tabloda saklamanıza izin veren bir dosya formatıdır. Bu kod, görevleri otomatikleştirmek veya elektronik tablo uygulamasının işlevselliğini genişletmek için kullanılabilir. XLSM biçimi, XML tabanlı SpreadsheetML biçimini temel alır ve aynı dosya uzantısını kullanır. Ancak XLSM formatı, makro kodunu içeren ek bir <macro> öğesi içerir. XLSM biçimi, Microsoft Excel ve diğer elektronik tablo uygulamaları tarafından desteklenir. Excel de bir XLSM dosyasını açtığınızda, makro kodu otomatik olarak yürütülür. Bu bir güvenlik riski olabilir, bu nedenle XLSM dosyasını açmadan önce kaynağına güvenmek önemlidir. XLSM formatı, makro kodunu daha sonra kullanmak üzere saklamanın harika bir yoludur. Ayrıca makro kodunu başkalarıyla paylaşmanın uygun bir yoludur. Güvendiğiniz birinden bir XLSM dosyası alırsanız, onu Excel de açıp makro kodunu çalıştırabilirsiniz.

Daha Fazla Oku