Python kullanarak WORD’yi MHTML’ye dönüştürün

Python Uygulamalarınızda Microsoft Word® yüklemeden WORD’den MHTML’ye, HtmlFixed ve HTML dönüştürme.

 

MHTML’ye (Web arşiv formatı) dönüştürme özelliği veya HtmlFixed’e WORD eklemeye çalışan bir Python geliştiricisi için, uygulama içinde kesinlikle konumlandırılmış öğeleri kullanarak belgeyi HTML biçiminde kaydetmek ister. Aspose.Total for Python via .NET API, dönüştürme sürecini otomatikleştirmeye yardımcı olabilir. Farklı biçimlerle uğraşan çeşitli API’lerden oluşan eksiksiz bir pakettir.

WORD’yi MHTML’ye dönüştürme özelliğini eklemek için Aspose.Total for Python via .NET Paketinin bir parçası olan Aspose.Words for Python via .NET API’sini kullanıyoruz. WORD dosyasının basit olması durumunda, sadece iki satır kod. WORD dosyasını yükleyin ve MHTML veya HTML_FIXED olarak SaveFormat numaralandırmasıyla birlikte uygun dosya yolu ile kaydetme yöntemini çağırın. Ancak, belge modelini orijinaline yakın bir şekilde restore etmek gerekirse, sonuçta ortaya çıkan belgede gidiş-dönüş bilgisi adı verilen bazı ekstra bilgilerin kaydedilmesi gerekir.

Nasıl Python'da WORD'yi MHTML'ye Dönüştür

  • Document sınıfını kullanarak kaynak WORD dosyasını yükleyin
  • HtmlSaveOptions örneğini oluşturun.
  • export_roundtrip_information öğesini True olarak ayarlayın
  • SaveFormat ‘ı MHTML olarak belirtin
  • Çıktı dosyası yolunu & SaveFormat’ı parametre olarak belirtirken ‘save’ yöntemini çağırın. Böylece WORD dosyanız belirtilen yolda MHTML’ye dönüştürülür.

Dönüşüm Gereksinimleri

  • WORD’den MHTML’ye veya HtmlFixed format dönüştürme için Python 3.5 veya üstü gereklidir
  • Proje içindeki referans API’leri doğrudan PyPI’den ( Aspose.Words )
  • Veya pip install aspose.words aşağıdaki pip komutlarını kullanın.
  • Ayrıca, Microsoft Windows veya Linux tabanlı işletim sistemi ( Words için daha fazlasına bakın) ve Linux için gcc ve libpython için ek gereksinimleri kontrol edin ve INSTALL adım adım talimatları izleyin.
 

Python'da WORD'yi MHTML'ye Kaydet - Basit

 
 

Python'da WORD'den MHTML'ye Dönüştürme

 

Python ile WORD Dönüşüm Seçeneklerini Keşfedin

WORD s'yi CSV 'ye dönüştürün (Virgülle Ayrılmış Değerler)
WORD s'yi DIF 'ye dönüştürün (Veri Değişim Formatı)
WORD s'yi EXCEL 'ye dönüştürün (Elektronik Tablo Dosya Biçimleri)
WORD s'yi FODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Düz XML Elektronik Tablosu)
WORD s'yi ODS 'ye dönüştürün (OpenDocument Elektronik Tablosu)
WORD s'yi SXC 'ye dönüştürün (StarOffice Hesap Tablosu)
WORD s'yi TSV 'ye dönüştürün (Sekmeyle Ayrılmış Değerler)
WORD s'yi XLAM 'ye dönüştürün (Excel Makro Etkin Eklenti)
WORD s'yi XLS 'ye dönüştürün (Microsoft Excel İkili Biçim)
WORD s'yi XLSB 'ye dönüştürün (Excel İkili Çalışma Kitabı)
WORD s'yi XLSM 'ye dönüştürün (Makro özellikli Hesap Tablosu)
WORD s'yi XLSX 'ye dönüştürün (XML Çalışma Kitabını Aç)
WORD s'yi XLT 'ye dönüştürün (Excel 97 - 2003 Şablonu)
WORD s'yi XLTM 'ye dönüştürün (Makro Etkin Excel Şablonu)
WORD s'yi MBOX 'ye dönüştürün (E-posta Posta Kutusu Dosyası)
WORD s'yi MSG 'ye dönüştürün (Outlook İleti Öğesi Dosyası)
WORD s'yi ODP 'ye dönüştürün (OpenDocument Sunum Formatı)
WORD s'yi OFT 'ye dönüştürün (Outlook Dosya Şablonu)
WORD s'yi OST 'ye dönüştürün (Outlook Çevrimdışı Depolama Tablosu)
WORD s'yi POT 'ye dönüştürün (Microsoft PowerPoint Şablon Dosyaları)
WORD s'yi POTM 'ye dönüştürün (Microsoft PowerPoint Şablon Dosyası)
WORD s'yi POTX 'ye dönüştürün (Microsoft PowerPoint Şablon Sunumu)
WORD s'yi PPS 'ye dönüştürün (PowerPoint Slayt Gösterisi)
WORD s'yi PPSM 'ye dönüştürün (Makro özellikli Slayt Gösterisi)
WORD s'yi PPSX 'ye dönüştürün (PowerPoint Slayt Gösterisi)
WORD s'yi PPTM 'ye dönüştürün (Makro özellikli Sunum Dosyası)
WORD s'yi PPTX 'ye dönüştürün (Açık XML sunumu Biçimi)
WORD s'yi PST 'ye dönüştürün (Outlook Kişisel Depolama Tablosu)

WORD Dosya Biçimi nedir

Yaygın olarak kullanılan bir kelime işlemci yazılımı olan Microsoft Word, belgeleri kaydetmek ve paylaşmak için bir dizi dosya biçimi sunar. Varsayılan biçim, Word’ün önceki sürümlerinde yaygın olan DOC’dir. Ancak, daha yeni ve daha verimli biçim olan DOCX, daha küçük dosya boyutu ve gelişmiş veri kurtarma yetenekleri nedeniyle varsayılan tercih haline geldi. PDF, biçimlendirmeyi ve düzeni korurken herhangi bir aygıtta kolayca görüntülenebilir kalan başka bir yaygın olarak kullanılan biçimdir.

Farklı yazılım uygulamalarıyla uyumluluk için RTF biçimi, kolayca değiştirilebilen bir düz metin biçimi olarak işlev görür. Öte yandan HTML, özellikle web sayfaları oluşturmak için kullanılır. Açık kaynaklı bir biçim olan ODT, çeşitli yazılım uygulamalarıyla uyumluluğu sağlarken, TXT yalnızca metnin kendisini içeren basit bir düz metin biçimidir.

Uygun biçimin seçilmesi, amaçlanan uygulama, uyumluluk gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. diğer yazılımlarla ve belgenin boyutu ve karmaşıklığı. Kullanıcılar, mevcut biçimleri tanıyarak iş akışlarını optimize edebilir ve kendi belgeleri için en uygun biçime ilişkin bilinçli kararlar verebilir.

MHTML Dosya Biçimi nedir

MIME HTML’nin kısaltması olan MHTML, HTML kodunu ve ilişkili kaynakları tek bir dosyada birleştiren bir dosya biçimidir. Çok Amaçlı İnternet Posta Uzantısı HTML’sinin kısaltmasıdır. MHTML dosyaları genellikle resimler, CSS stil sayfaları ve JavaScript gibi tüm içerikleri dahil olmak üzere web sayfalarını tek bir dosyaya kaydetmek için kullanılır.

MHTML dosyaları genellikle kullanıcılar web sayfalarını çevrimdışı olarak kaydettiğinde web tarayıcıları tarafından oluşturulur. görüntüleme veya arşivleme amaçları. MHTML, gerekli tüm kaynakları tek bir dosyada toplayarak, internet bağlantısı veya orijinal sunucuya erişim olmadan bile web sayfasının doğru şekilde görüntülenebilmesini ve oluşturulabilmesini sağlar.

MHTML formatı, MIME standardına uygundur. İnternet üzerinden çeşitli veri türlerini kodlamak ve değiş tokuş etmek için kullanılır. HTML kodunu ve ilişkili kaynakları tek bir dosyada paketlemek için çok parçalı MIME kodlamasını kullanır. Dosya genellikle .mht veya .mhtml dosya uzantısına sahiptir.

MHTML dosyaları, Internet Explorer, Microsoft Edge ve Opera gibi biçimi destekleyen web tarayıcıları tarafından açılabilir ve görüntülenebilir. Bazı metin editörleri ve özel yazılımlar, MHTML dosyalarını açma ve düzenleme yeteneği de sağlar.

MHTML formatı, kullanıcıların web sayfalarını tek bir dosya olarak kaydetmesine ve paylaşmasına izin verdiği için taşınabilirlik ve rahatlık açısından avantajlar sunar. sayfa düzeninin, biçimlendirmesinin ve bağlantılı kaynakların korunmasını sağlamak. Ancak, MHTML’nin HTML veya PDF gibi diğer web formatları kadar yaygın kullanılmadığını ve uyumluluğun farklı yazılım ve platformlara göre değişebileceğini belirtmekte fayda var.