Aspose.ZIP for Python via .NET, standart arşiv biçimleri için esnek ve kolay bir dosya sıkıştırma ve arşiv işleme API'sidir. API, python uygulamalarınızın dosyaları/dizinleri sıkıştırmasını ve sıkıştırmasını açmasını, farklı şifreleme seçeneklerini kullanarak şifreli arşivler oluşturmasını veya çıkarmasını sağlar. API, birçok iyi bilinen arşiv biçimiyle çalışır: ZIP, RAR, 7Zip, GZIP, BZ2. Linux'ta tercih edilen birçok biçim de desteklenir: CPIO, TAR, Lzip, Bzip2, XZ, Z. API ayrıca kullanıcı tanımlı parolalar ve ZipCrypto veya AES şifreleme kullanan geleneksel şifreleme yoluyla arşiv koruması sağlar.

Aspose.Zip, modern veri yönetiminin zorlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış Dosya Sıkıştırma ve Arşivleme için Python API'sini sunuyor. Bu kapsamlı kitaplık, geliştiricilerin Python kullanarak dosyaları verimli bir şekilde sıkıştırmasını, arşivlemesini ve ayıklamasını sağlayarak sorunsuz entegrasyon ve benzersiz performans sağlar.

Son yıllarda Python, güçlü bilgi işlem donanımının hızla gelişmesi sayesinde web geliştirme, bilimsel görevler ve veri analitiği için baskın bir programlama dili olarak ortaya çıkmıştır. Popülaritesini, sürekli gelişen kapsamlı bir üçüncü taraf paket ekosistemine borçludur. Emrinizde çok sayıda kitaplık bulunan Python, hızlı yazılım geliştirme için en iyi seçenek olarak öne çıkıyor.

Artık, sıkıştırma/şifreleme karmaşıklığına derinlemesine dalmanız veya farklı arşiv biçimlerini desteklemek için yüzlerce satır kod yazmanız gerekmiyor. Aspose.Zip for Python'u .NET aracılığıyla kullanarak sadece birkaç satır kodla kolayca bir arşiv oluşturabilir veya çıkartabilirsiniz. Lütfen indirme sayfamızı ziyaret edin veya tekerlek paketini doğrudan adresinden yükleyinpypi.org

Python Sıkıştırma API Özellikleri

Bir veya daha fazla dosyadan bir arşiv oluşturun

Arşivlere sıkıştırma olmadan dosya ekleyin

Tüm arşivi veya belirli girişleri şifreleyin veya şifrelerini çözün

Mevcut arşive girişler ekleyin

Girişleri mevcut arşivden silin

Klasörü yapısına uygun sıkıştırın

Arşiv yapısına uygun dizine açma

Paralellik uygulayarak her boyutta belgeyi sıkıştırın

Sıkıştırma API'sini Python Uygulamasına Entegre Etme

Uygulama, hem sıkıştırma hem de sıkıştırmayı açma işlemlerini olağanüstü bir kolaylıkla gerçekleştirmenize sorunsuz bir şekilde izin verdiğinden, sıkıştırma kitaplığını entegre etmek zahmetsiz bir çabadır. Bu görevleri gerçekleştirmek için gereken tek şey birkaç kısa kod satırıdır, bu da süreci zarif ve kullanıcı dostu hale getirir.

Tek dosya sıkıştırma - .net üzerinden Python    import aspose.zip as zp

    with zp.Archive() as archive:
	archive.create_entry("entry_name.dat", "input_file.dat")
	archive.save('my_archive.zip')Çevrimiçi Multi-Format Converter'ı deneyebilir, belgelerinizi dönüştürebilirsiniz bir arşive kolay bir şekilde.

Kütüphanenin önemli bir özelliği, ZIP, 7ZIP, TAR, TAR.BZ2, TAR.GZ, TAR.LZ, TAR.XZ, TAR.Z gibi .NET Framework tarafından desteklenen birçok formatla çalışabilmesidir. CPIO  

Support and Learning Resources

  
  

Aspose.Zip, aşağıda listelenen diğer popüler geliştirme ortamları için bağımsız arşiv işleme API'leri sunar: