Dodaj tekstowy znak wodny do JP2 przez C#
Twórz własne aplikacje .NET do znakowania plików w formacie JP2 przy użyciu interfejsów API po stronie serwera.
Jak oznaczyć plik JP2 znakiem wodnym za pomocą C#
Znak wodny jest niezbędnym narzędziem dla autorów pragnących maksymalnej ekspozycji swojej pracy w Internecie. Umieszczenie znaku wodnego na obrazie służy nie tylko identyfikacji jego źródła lub właściciela praw autorskich, ale także promocji jego twórcy. Dzieje się tak dlatego, że podpis zawierający nazwisko autora lub nazwę zasobu internetowego jest rozpowszechniany wraz z cyfrową kopią obrazu. Znaki wodne mogą mieć formę tekstu z szeroką gamą czcionek i mogą być umieszczone na krawędzi obrazu. Gdy znak wodny jest przezroczysty, nie zakłóca oglądania. Jeśli jednak autor lub właściciel praw autorskich chce podkreślić swoje imię i nazwisko, znak wodny może częściowo nakładać się na obraz. Aby dodać znak wodny do pliku obrazu w formacie JP2, użyjemy Aspose.Imaging dla .NET API, który jest bogatym w funkcje, wydajnym i łatwym w użyciu interfejsem API do obróbki i konwersji obrazów dla platformy C#. Otwarty NuGet menedżer pakietów, szukaj Aspose.Obrazowanie i zainstaluj. Możesz również użyć następującego polecenia z konsoli Menedżera pakietów.
Polecenie konsoli menedżera pakietów
PM> Install-Package Aspose.Imaging
Kroki, aby dodać znak wodny do JP2 przez C#
Potrzebujesz aspose.imaging.dll aby wypróbować następujący przepływ pracy we własnym środowisku.
- Załaduj plik JP2 za pomocą metody Image.Load
- Utwórz wystąpienie grafiki z obrazu
- Zdefiniuj czcionkę, pędzel i format tekstu znaku wodnego
- Narysuj znak wodny za pomocą metody Graphics.DrawString
- Zapisz obraz na dysku w formacie JP2
wymagania systemowe
Aspose.Imaging dla .NET jest obsługiwane we wszystkich głównych systemach operacyjnych. Tylko upewnij się, że masz następujące wymagania wstępne.
- Microsoft Windows lub kompatybilny system operacyjny z .NET Framework, .NET Core, Windows Application, ASP.NET Web Application.
- Środowisko programistyczne, takie jak Microsoft Visual Studio.
- Aspose.Imaging dla platformy .NET, do której odwołuje się Twój projekt.
Obraz znaku wodnego JP2 – .NET
Informacje o Aspose.Imaging dla .NET API
Aspose.Imaging API to rozwiązanie do przetwarzania obrazów do tworzenia, modyfikowania, rysowania lub konwertowania obrazów (zdjęć) w aplikacjach. Oferuje: wieloplatformowe przetwarzanie obrazu, w tym między innymi konwersje między różnymi formatami obrazu (w tym jednolite przetwarzanie obrazu wielostronicowego lub wieloklatkowego), modyfikacje takie jak rysowanie, praca z prymitywami graficznymi, przekształcenia (zmiana rozmiaru, przycinanie, odwracanie i obracanie , binaryzacja, skala szarości, dostosowanie), zaawansowane funkcje manipulacji obrazem (filtrowanie, dithering, maskowanie, prostowanie) oraz strategie optymalizacji pamięci. Jest to samodzielna biblioteka i nie zależy od żadnego oprogramowania do obsługi obrazów. W projektach można łatwo dodać wysokowydajne funkcje konwersji obrazów za pomocą natywnych interfejsów API. Są to w 100% prywatne lokalne interfejsy API, a obrazy są przetwarzane na Twoich serwerach.Znak wodny JP2 za pośrednictwem aplikacji online
Dodaj znak wodny do dokumentów JP2, odwiedzając naszą witrynę demonstracyjną na żywo . Demo na żywo ma następujące zalety
JP2 Co jest JP2 Format pliku
JPEG 2000 (JP2) to system kodowania obrazu i najnowocześniejszy standard kompresji obrazu. Zaprojektowany przy użyciu technologii wavelet JPEG 2000 może kodować bezstratne treści w dowolnej jakości na raz. Co więcej, bez znaczącej utraty wydajności kodowania, JPEG 2000 ma możliwość dostępu i efektywnego dekodowania tej samej treści w różnych innych rozdzielczościach i jakościach. Strumienie kodu w JPEG 2000 są znacznie skalowalne, posiadając obszary zainteresowania, które zapewniają możliwość przestrzennego dostępu losowego. Posiada do 16384 różnych komponentów o wymiarach w terapikselach i precyzji, która może sięgać nawet 38 bitów na próbkę.
Czytaj więcejInne obsługiwane formaty znaków wodnych
Używając C#, można łatwo znakować różne formaty, w tym.