Aspose.Words  for Java

Word Dosyalarını İşlemek için Java API

Java’da Word belgeleri oluşturma, işleme, işleme ve birden çok biçime dönüştürme becerisine sahip uygulamalar geliştirin.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.Words for Java, Microsoft Word ve daha fazlası tarafından desteklenen tüm formatlarda dosyalar oluşturmak, değiştirmek, dönüştürmek, işlemek ve yazdırmak için zengin özelliklere sahip bir belge işleme API'sidir. Microsoft Word'e veya diğer üçüncü taraf uygulamalarına bağlı değildir. Ancak Aspose.Words for Java, Word'ün desteklediği özellikler sağlar. – belgeleri karşılaştır, bul ve Değiştir text, bir belgeyi bölmek parçalara, posta birleştirme alanlar, sayfaları oluştur, tüm belge öğelerini biçimlendir ve benzeri. Aspose.Words özelliklerinin tam listesini görebilirsiniz. belgelerimizde.

Aspose.Words API tüm popüler yükleme ve kaydetme formatlarını destekler. Word belgelerini kaydedebilir veya sabit düzen biçimlerine (PDF veya XML) dönüştürebilir ve ayrıca Word dosyalarınızı JPEG, SVG, GIF ve diğerleri gibi popüler görüntü veya multimedya biçimlerine dönüştürebilirsiniz. Kontrol et desteklenen biçimlerin tam listesi.

Gelişmiş Java Words API Özellikleri

Çevrimiçi uygulama sayfalarındaki popüler Aspose.Words özelliklerinden bazılarını deneyebilirsiniz:

Deneyebilirsin tüm Aspose.Words çevrimiçi uygulamaları.

Ayrıca Aspose.Words'deki en popüler özellikler için belgelere göz atın:

Lütfen listenin tam olmadığını ve daha fazla özellik ve açıklama bulabileceğinizi unutmayın. belgeler.

Java'da Bir Belgeyi Dönüştür

Müşterilerimizin çoğunun Aspose.Words'ü seçmesinin nedeni, bir dosyayı yüksek derecede hassasiyetle farklı formatlarda hızlı, güvenilir ve verimli bir şekilde kaydetme yeteneğidir.

Java API, bir dosyayı yalnızca iki satır kodla desteklenen bir biçimden diğerine dönüştürmenize olanak tanır. Bu çok basit!

DOC'u DOCX'e Dönüştür – Java

// Dönüştürülecek DOC dosyasını yükle
Document wpd = new Document(dir + "template.doc");

// DOC'u DOCX'e dönüştür
wpd.save(dir + "output.docx", SaveFormat.DOCX);

HTML'yi DOCX'e Dönüştür – Java

// Dönüştürülecek HTML dosyasını yükle
Document wpd = new Document(dir + "template.html");

// HTML'yi DOCX'e dönüştür
wpd.save(dir + "output.docx", SaveFormat.DOCX);

RTF'yi PDF'ye Dönüştür – Java

// Dönüştürülecek RTF dosyasını yükle
Document wpd = new Document(dir + "template.rtf");

// RTF'yi PDF'ye dönüştür
wpd.save(dir + "output.pdf", SaveFormat.PDF);

Daha fazla ayrıntıya bakın Dönüşüm sayfası.

Java kullanarak Dosyaları Oluşturun, Görüntüleyin veya Yazdırın

Aspose.Words for Java, belgeleri en yüksek doğrulukla işlemek ve yazdırmak için özel olarak tasarlanmış kendi işleme motoruna sahiptir.

Dokümantasyon sayfalarında şunları nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz:

Raporlama ve Adres Mektup Birleştirme

Aspose.Words for Java, tam özellikli bir raporlama çözümüdür. Microsoft Word'de raporlar tasarlayabilir ve ardından API'nin adres mektup birleştirme ayarlarını korurken çeşitli veri kaynaklarından gelen verilerle dosyaları doldurmasına izin verebilirsiniz.

Aspose.Words for Java, raporlarda standart Microsoft Word adres mektup birleştirme alanlarını kullanmanızı sağlar. Ek olarak, kullanabilirsiniz adres mektup birleştirme alanları için kitaplık genişletilmiş sözdizimi görüntüleri veya tekrarlanabilir bölgeleri ekleme gibi birleştirme işlemleri sırasında daha karmaşık görevleri gerçekleştirmek için.

Belge Nesne Modeli (DOM) Kullanarak Belgelerle Programlama

Aspose.Words for Java, geliştiricilerin 100'den fazla sınıftan oluşan sezgisel Document Object Model'imizi (DOM) kullanarak yüklü dosyaları oluşturmasına, oluşturmasına, değiştirmesine, ayrıştırmasına ve incelemesine yardımcı olur. Bu nesne modeli, geliştiricilerin Bölümler, Üstbilgiler, Altbilgiler, Paragraflar, Listeler, Tablolar, Metin, Alanlar, Köprüler, Yer İmleri, Görüntüler, Akıllı etiketler, Şekiller, Özel XML ve daha fazlası gibi çeşitli öğeleri programlı olarak değiştirmesine olanak tanır.

Ayrıca, şekiller, metin kutuları, resimler, OLE nesneleri ve kontroller dahil olmak üzere tüm çizim nesneleri, bu belge nesne modeli aracılığıyla desteklenir ve sayfalara filigran ekleme veya önceden var olan bir dosyadan resim çıkarma gibi birçok görevi gerçekleştirmenize olanak tanır.

Aspose.Words for Java, örneğin dosyaları birleştirme veya bölme, metin bulma ve değiştirme, dosyaları koruma veya korumayı kaldırma, özellikleri değiştirme ve belgelere HTML parçaları ekleme gibi faydalı yardımcı program özellikleri sağlar. Bu özelliklerin tümü, geliştiricilerin dosya biçimi özellikleri hakkında endişelenmeden karmaşık işlemleri gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için kullanımı kolay API'ler aracılığıyla kullanılabilir.

İki belgeyi birleştirin – Java

// Kaynak ve hedef dosyaları yükle
Document srcDoc = new Document(dir + "source.docx");
Document dstDoc = new Document(dir + "destination.docx");

// Eklenen dosyayı yeni bir sayfadan başlayacak şekilde ayarla
srcDoc.getFirstSection().getPageSetup().setSectionStart(SectionStart.NEW_PAGE);

// Orijinal stillerini kullanarak kaynak dosyayı ekleyin
dstDoc.appendDocument(srcDoc, ImportFormatMode.KEEP_SOURCE_FORMATTING);

// Nihai sonucu kaydet
dstDoc.save(dir + "output.docx");

Microsoft Office Otomasyonuna Gerek Yok

Başka herhangi bir üçüncü taraf uygulaması yüklemeden belgelerle programlı olarak çalışabilirsiniz. Bu mümkündür çünkü kitaplık yönetilen kod kullanılarak oluşturulmuştur. Bu nedenle, sen bilgisayarınıza Microsoft Office veya Microsoft Word yüklemeniz gerekmez Word formatlarıyla çalışmak için. Desteklenen özellikler, güvenlik, kararlılık, ölçeklenebilirlik, hız ve fiyat açısından Microsoft Office Otomasyonuna mükemmel bir alternatiftir.

İnsanlar ne diyor

Sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Kullanıcıların Aspose.Words API'leri hakkında neler söylediğini görün.

 
 
Örnek Olay Çalışmaları Görüntüle