Konvertovať HTML na Markdown v Python

Vysokorýchlostná softvérová Python na prevod HTML na Markdown

Použite naše API na konverziu dokumentov na vývoj vysokoúrovňového softvéru nezávislého na platforme v Pythone. Toto je kompletné profesionálne softvérové riešenie na import a export HTML, Markdown a mnohých ďalších formátov dokumentov pomocou Python.

Preveďte HTML na Markdown pomocou Python

Potrebujete konvertovať webové dokumenty programovo? Pomocou Aspose.Words pre Python via .NET môžete previesť HTML do Markdown formátu a opačným smerom pomocou niekoľkých riadkov Python kódu.

Naše Python API vytvára Markdown z HTML v profesionálnej kvalite. Otestujte konverziu HTML na Markdown najvyššej kvality priamo vo svojom prehliadači. Výkonné Python via .NET konverzie API umožňuje transformáciu webových dokumentov do mnohých populárnych formátov.

Uložte HTML ako Markdown v Python

Nasledujúci príklad ukazuje, ako previesť HTML na Markdown v Python.

Postupujte podľa jednoduchých krokov a premeňte stránku HTML na Markdown formát. Prečítajte si súbor HTML z lokálneho disku a potom ho jednoducho uložte vo Markdown formáte, pričom požadovaný formát súboru špecifikujte podľa prípony Markdown Pre čítanie HTML aj zápis Markdown môžete použiť plne kvalifikované názvy súborov. Výstupný obsah a formátovanie Markdown budú identické s pôvodným HTML dokumentom.

Príklad kódu v Python na konverziu HTML do formátu MD
Vstupný súbor
Nahrajte súbor, ktorý chcete previesť
Spustiť kód
Výstupný formát
Vyberte cieľový formát zo zoznamu
import aspose.words as aw

doc = aw.Document("Input.html")
doc.save("Output.md")
import aspose.words as aw doc = aw.Document("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document(Input.html) for page in range(0, doc.page_count): extractedPage = doc.extract_pages(page, 1) extractedPage.save(f"Output_{page + 1}.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) builder.insert_image("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) shape = builder.insert_image("Input.html") shape.image_data.save("Output.md")
Spustiť kód
  
Skopírujte kód Python do schránky
Zdieľajte kód na sociálnych sieťach:

Ako previesť HTML na Markdown

  1. Nainštalujte 'Aspose.Words for Python via .NET'.
  2. Pridajte odkaz na knižnicu (importujte knižnicu) do svojho Python projektu.
  3. Otvorte zdrojový súbor HTML Python.
  4. Zavolajte 'save()' a odovzdajte výstupný názov súboru s príponou Markdown.
  5. Získajte výsledok konverzie HTML Markdown.

Python na konverziu HTML na Markdown

Naše balíčky Python hostíme v úložiskách PyPi. Postupujte podľa podrobných pokynov, ako nainštalovať "Aspose.Words for Python via .NET" do vášho vývojárskeho prostredia.

Požiadavky na systém

Tento balík je kompatibilný s Python 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 a 3.9. Ak vyvíjate softvér pre Linux, pozrite sa na ďalšie požiadavky na gcc a libpython v dokumentácii produktu.

Ďalšie podporované konverzie HTML

HTML môžete previesť do mnohých iných formátov súborov:

5%

Prihláste sa na odber aktualizácií produktov Aspose

Získajte mesačné bulletiny a ponuky priamo do vašej poštovej schránky.

© Aspose Pty Ltd 2001-2022. Všetky práva vyhradené.