Markdown içinde HTML i Markdown'ye dönüştür

HTML i Markdown ye dönüştürmek için yüksek hızlı bir yazılım Python

Python'da üst düzey, platformdan bağımsız yazılım geliştirmek için belge dönüştürme API'mizi kullanın. Python HTML, Markdown ve diğer birçok belge biçimini içe ve dışa aktarmak için eksiksiz bir profesyonel yazılım çözümüdür.

Python kullanarak HTML'yi Markdown'a dönüştürün

Web belgelerini programlı olarak dönüştürmeniz mi gerekiyor? Aspose.Words for Python via .NET Python kodunu kullanarak HTML'yi Markdown formatına ve ters yönde dönüştürebilirsiniz.

Python via .NET, HTML'den profesyonel kalitede Markdown oluşturur. En yüksek kaliteli HTML'den Markdown'a dönüştürmeyi doğrudan tarayıcınızda test edin. Güçlü bir Python via .NET dönüştürme API'si, Web belgelerinin birçok popüler biçime dönüştürülmesine olanak tanır.

Python Markdown olarak kaydedin

Python içinde HTML'nin Markdown'a nasıl dönüştürüleceğini gösterir.

Bir HTML sayfasını Markdown biçimine dönüştürmek için kolay adımları izleyin. HTML dosyanızı yerel sürücüden okuyun, ardından gerekli dosya biçimini Markdown uzantısına göre belirterek Markdown biçiminde kaydedin. Hem HTML okuma hem de Markdown yazma için tam nitelikli dosya adlarını kullanabilirsiniz. Çıktı Markdown içeriği ve biçimlendirmesi, orijinal HTML belgesiyle aynı olacaktır.

HTML i MD biçimine dönüştürmek için Python de kod örneği
Giriş dosyası
Dönüştürmek istediğiniz dosyayı yükleyin
Kodu çalıştır
Çıkış formatı
Listeden hedef formatı seçin
import aspose.words as aw

doc = aw.Document("Input.html")
doc.save("Output.md")
import aspose.words as aw doc = aw.Document("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document(Input.html) for page in range(0, doc.page_count): extractedPage = doc.extract_pages(page, 1) extractedPage.save(f"Output_{page + 1}.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) builder.insert_image("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) shape = builder.insert_image("Input.html") shape.image_data.save("Output.md")
Kodu çalıştır
Kodu sosyal medyada paylaşın:

HTML, Markdown nasıl dönüştürülür

  1. 'Aspose.Words for Python via .NET' kurun.
  2. Python projenize bir kitaplık referansı ekleyin (kitaplığı içe aktarın).
  3. Kaynak HTML dosyasını Python.
  4. Markdown uzantılı bir çıktı dosya adı ileterek 'save()' yöntemini çağırın.
  5. HTML dönüşümünün sonucunu Markdown.

HTML 'i Markdown ye dönüştürmek için Python

Python paketlerimizi PyPi depolarında barındırıyoruz. "Aspose.Words for Python via .NET" geliştirici ortamınıza nasıl kuracağınızla ilgili adım adım talimatları izleyin.

sistem gereksinimleri

Bu paket Python 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 ve 3.9 ile uyumludur. Linux için yazılım geliştiriyorsanız, lütfen Ürün Belgelerinde gcc ve libpython için ek gereksinimlere bakın.

5%

Aspose Ürün Güncellemelerine Abone Olun

Doğrudan posta kutunuza teslim edilen aylık bültenleri ve teklifleri alın.

© Aspose Pty Ltd 2001-2022. Her hakkı saklıdır.