Konvertovať HTML na MD v Python

Vysokorýchlostná softvérová Python na prevod HTML na MD

Použite naše API na konverziu dokumentov na vývoj vysokoúrovňového softvéru nezávislého na platforme v Pythone. Toto je kompletné profesionálne softvérové riešenie na import a export HTML, MD a mnohých ďalších formátov dokumentov pomocou Python.

Zobraziť útržok kódu

Preveďte HTML na MD pomocou Python

Potrebujete konvertovať webové dokumenty programovo? Pomocou Aspose.Words pre Python via .NET môžete previesť HTML do MD formátu a opačným smerom pomocou niekoľkých riadkov Python kódu.

Naše Python API vytvára MD z HTML v profesionálnej kvalite. Otestujte konverziu HTML na MD najvyššej kvality priamo vo svojom prehliadači. Výkonné Python via .NET konverzie API umožňuje transformáciu webových dokumentov do mnohých populárnych formátov.

Uložte HTML ako MD v Python

Nasledujúci príklad ukazuje, ako previesť HTML na MD v Python.

Postupujte podľa jednoduchých krokov a premeňte stránku HTML na MD formát. Prečítajte si HTML súbor z lokálneho disku a potom ho jednoducho uložte vo MD formáte, pričom požadovaný formát súboru špecifikujte podľa prípony MD Pre čítanie HTML aj zápis MD môžete použiť plne kvalifikované názvy súborov. Výstupný obsah a MD formátovanie budú identické s pôvodným HTML dokumentom.

Príklad kódu v Python na konverziu HTML do MD formátu
Nahrajte súbor, ktorý chcete previesť
Spustiť kód
Vyberte cieľový formát zo zoznamu
import aspose.words as aw

doc = aw.Document("Input.html")
doc.save("Output.md")
import aspose.words as aw doc = aw.Document("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document(Input.html) for page in range(0, doc.page_count): extractedPage = doc.extract_pages(page, 1) extractedPage.save(f"Output_{page + 1}.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) builder.insert_image("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) shape = builder.insert_image("Input.html") shape.get_shape_renderer().save("Output.md", aw.saving.ImageSaveOptions(aw.SaveFormat.md))
Spustiť kód
Zdieľajte kód na sociálnych sieťach:

Ako previesť HTML na MD

  1. Nainštalujte Aspose.Words for Python via .NET.
  2. Pridajte odkaz na knižnicu (importujte knižnicu) do svojho Python projektu.
  3. Otvorte zdrojový HTML Python súbor.
  4. Zavolajte save() a odovzdajte výstupný názov súboru s príponou MD.
  5. Získajte výsledok konverzie HTML MD.

Python na konverziu HTML na MD

Naše balíčky Python hostíme v úložiskách PyPi. Postupujte podľa podrobných pokynov, ako nainštalovať "Aspose.Words for Python via .NET" do vášho vývojárskeho prostredia.

Požiadavky na systém

Tento balík je kompatibilný s Python ≥3.5 a <3.12. Ak vyvíjate softvér pre Linux, pozrite si ďalšie požiadavky pre gcc a libpython v dokumentácii k produktu.

Ďalšie podporované konverzie HTML

HTML môžete previesť do mnohých iných formátov súborov:

5%

Prihláste sa na odber aktualizácií produktov Aspose

Získajte mesačné bulletiny a ponuky priamo do vašej poštovej schránky.

© Aspose Pty Ltd 2001-2024. Všetky práva vyhradené.