HTML'i Python'de MD'ye dönüştürün

HTML i MD ye dönüştürmek için yüksek hızlı bir yazılım Python

Python'da üst düzey, platformdan bağımsız yazılım geliştirmek için belge dönüştürme API'mizi kullanın. Python HTML, MD ve diğer birçok belge biçimini içe ve dışa aktarmak için eksiksiz bir profesyonel yazılım çözümüdür.

Kod parçacığını görüntüle

Python kullanarak HTML'i MD'ye dönüştürün

Web belgelerini programlı olarak dönüştürmeniz mi gerekiyor? Aspose.Words for Python via .NET ile herhangi bir geliştirici, yalnızca birkaç satır Python koduyla HTML'i MD formatına ve ters yönde dönüştürebilir.

Modern belge işleme Python API, HTML'den profesyonel kalitede MD oluşturur. En yüksek kalitede HTML'den MD'e dönüştürmeyi doğrudan tarayıcınızda test edin. Güçlü Python kitaplığı, Web belgelerinin birçok popüler formata dönüştürülmesine olanak tanır.

HTML'i Python'da MD olarak kaydedin

Aşağıdaki örnek, Python'da HTML'in MD'ye nasıl dönüştürüleceğini gösterir.

HTML sayfasını MD formatına dönüştürmek için kolay adımları izleyin. HTML dosyanızı yerel sürücüden okuyun, ardından gerekli dosya biçimini MD uzantısına göre belirterek MD biçiminde kaydedin. Hem HTML okuma hem de MD yazma için tam nitelikli dosya adlarını kullanabilirsiniz. Çıktı MD içeriği ve formatı orijinal HTML belgesiyle aynı olacaktır.

HTML i MD biçimine dönüştürmek için Python de kod örneği
Dönüştürmek istediğiniz dosyayı yükleyin
Kodu çalıştır
Listeden hedef formatı seçin
import aspose.words as aw

doc = aw.Document("Input.html")
doc.save("Output.md")
import aspose.words as aw doc = aw.Document("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document(Input.html) for page in range(0, doc.page_count): extractedPage = doc.extract_pages(page, 1) extractedPage.save(f"Output_{page + 1}.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) builder.insert_image("Input.html") doc.save("Output.md") import aspose.words as aw doc = aw.Document() builder = aw.DocumentBuilder(doc) shape = builder.insert_image("Input.html") shape.get_shape_renderer().save("Output.md", aw.saving.ImageSaveOptions(aw.SaveFormat.md))
Kodu çalıştır
Kodu sosyal medyada paylaşın:

HTML, MD nasıl dönüştürülür

  1. Aspose.Words for Python via .NET kurun.
  2. Python projenize bir kitaplık referansı ekleyin (kitaplığı içe aktarın).
  3. Kaynak HTML dosyasını Python.
  4. MD uzantılı bir çıktı dosya adı ileterek save() yöntemini çağırın.
  5. HTML dönüşümünün sonucunu MD.

HTML 'i MD ye dönüştürmek için Python

Python paketlerimizi PyPi depolarında barındırıyoruz. "Aspose.Words for Python via .NET" geliştirici ortamınıza nasıl kuracağınızla ilgili adım adım talimatları izleyin.

sistem gereksinimleri

Bu paket Python ≥3.5 ve <3.12 ile uyumludur. Linux için yazılım geliştiriyorsanız, lütfen Ürün Belgelerinde gcc ve libpython için ek gereksinimlere bakın.

5%

Aspose Ürün Güncellemelerine Abone Olun

Doğrudan posta kutunuza teslim edilen aylık bültenleri ve teklifleri alın.

© Aspose Pty Ltd 2001-2024. Her hakkı saklıdır.